Dnes je úterý 17.9.2019, svátek má Naděžda

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko…

Foto autorU domu máme pár okrasných keříků. Půjdu zjistit, zda už nebudou kvést. Ale s hrůzou zjistím, že část výhonů je napadena mšicemi. To je nadělení! Dnes už nemám čas, ale zítra je postříkám pirimorem.

Druhý den navečer se jdu podívat na tu spoušť. Ale co nevidím! Mšice jsou fuč, jen jakési potvůrky hbitě ohledávají listy. Jsou to dravé larvy slunéčka sedmitečného – velmi užiteční živočichové a nepřátelé mšic a červců. Za jeden den „vyčistili“ celý keř od mšic! (Jedna larva zkonzumuje během svého vývoje přes 600 mšic.)
Ušetřil jsem si tím práci, ušetřil jsem možná kousíček životního prostředí a zjistil jsem, jak si příroda dokáže pomoct. Takže až uvidíte lézt na svých zahrádkách a předzahrádkách po listech tyto podivné šedočerné tvory s oranžovými skvrnami, radujte se a neubližujte jim. Jsou to vaši pomocníci.
bm

Foto autor

Larva slunéčka sedmitečného

Foto autor

Larva slunéčka sedmitečného

Foto autor

Slunéčko sedmitečné

larva slunéčka

Larva slunéčka východního

 

Komentářů (0)
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!
   
 
Polední menu

menu

Přečtěte si aktuální nabídku poledního menu restaurací ve Slavkově u Brna!

Program kina

kino

Navštivte kino JAS 
ve Slavkově u Brna. Přečtěte si program!

Nejčtenější příroda

Společnost

  • Klub seniorů
    Prázdniny jsou téměř za námi. Věříme, že jste si užívali teplých dnů v kruhu svých přátel. Pro náš klub byly prázdniny ze začátku pracovní a postupně odpočinkové. Nebojte zase tak odpočinkové nebyly, protože potřebujeme pro Vás naše členy vymýšlet program na další měsíce.

Kultura

  • Letní setkání
    Léto už se pomalu chýlí ke svému konci. Do poslední chvíle vydává ze sebe horké sluneční paprsky. Kdo mohl užil si krásné dovolené. Prázdniny měl i Divadelní spolek Slavkov u Brna. Abychom však opět zažili atmosféru vystoupení v teplém letním večeru na otevřené venkovní scéně, přijali jsme pozvání... celý článek

Černá kronika

  • Ve městě hořel už třetí strom
    Již třetí případ zapáleného stromu řešili slavkovští hasiči. Naposledy, 14. května, prohořel kmen vrby ve Svojsíkově parku. Vzhledem k jeho vzrostlé koruně bylo strom tak nestabilní, že jej pracovníci technických služeb museli ihned pokácet a rozřezat. Podobný případ se ve Slavkově nestal letos... celý článek
Banner

veslavkove_logomp© Copyright 2008 – 2010 BMTYPO .
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí,
šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu BM TYPO zakázáno.